Taiwan Goodwill Murray Peptide Technologies, lnc. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Пептиди за кожа. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.

Пептиди за кожа

Пептиден гел30 мл Содржи 68 видови природни активни пептиди извлечени од треска од Мареј.Различно од другите синтетички пептиди или преработени пептиди на пазарот,Со експерименти е докажано дека пептидите на Мареј треска и помагаат на кожата да остане цврста.Сертифициран од меѓународниот INCI,ги поминал тестовите за иритација на кожата и цитотоксичност,без додавање на конзерванси,вештачки бои и вкусови,и не предизвикува оптоварување на кожата.Може целосно да ја смири уморната кожа и проблематичната кожа,освежувачки и навлажнувачки,поправка,осветли сувите линии,мазни фини линии,помогне на кожата да ја надополни влагата,зголемување на мазноста и нежноста на кожата
Вода за активирање на пептиди100мл Содржи 68 видови природни активни пептиди извлечени од треска од Мареј.Различно од другите синтетички пептиди или преработени пептиди на пазарот,Со експерименти е докажано дека пептидите на Мареј треска и помагаат на кожата да остане цврста.Направете ја кожата повлажна,цврсто,смирено црвенило,и ефикасно помагаат во состојбата на кожата. Тонерот ја навлажнува и продира во кожата за континуирано навлажнување.Има адстрингентни и прочистувачки функции,го регулира прекумерниот себум и го балансира лачењето на маснотии,ја враќа pH вредноста на површината на кожата,и овозможува последователните производи за нега на кожата подобро да се апсорбираат.
Вода за активирање на пептиди100мл Природните мали молекули на морски биоактивни пептиди. Ја има положено меѓународната сертификација INCI,ги поминал тестовите за иритација на кожата и цитотоксичност. Без конзерванси,вештачки бои и мириси. Главната состојка е мала молекула на морски биоактивен пептид,Со експерименти е докажано дека пептидот Муреј на треска и помага на кожата да ја одржи цврстината.Може сеопфатно да ја ублажи уморната кожа и проблематичната кожа,навлажнува и поправа,осветли сувите линии,мазни фини линии,зголемување на мазноста и нежноста на кожата,направете ја кожата похидрирана,цврсто,смирено црвенило,и ефикасно помагаат во состојбата на кожата.
Пептид крем30 мл Главната состојка е мала молекула на морски биоактивен пептид.Со експерименти е докажано дека пептидот Муреј на треска и помага на кожата да ја одржи цврстината.Сертифициран од меѓународниот INCI,ги поминал тестовите за иритација на кожата и цитотоксичност,без додавање на конзерванси,вештачки бои и вкусови,и не предизвикува оптоварување на кожата.Кремот за лице ја надополнува влагата и богатото масло додека хидратира,правејќи ја кожата еластична и сјајна,поправка на бариерата на кожата за да се заклучи влагата,оставајќи го полни,дебеличка и еластична.Спречете го стареењето на кожата,затегнете и измазнете фините линии,ублажување на сувост и непријатност на кожата,и враќање на младешкиот изглед.Може да се користи според различни временски зони.На пример,Причината за користење ноќен крем пред шминкање наутро или пред спиење е тоа што ефектот на поправка на кожата е подобар за време на спиењето..
Нашите

Пептиди за кожа

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Квалитетот е нешто што се земе во нашите чекор, за тоа е неодвоив дел од десната однесување и работа етика. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија.