Капсули Wild Yam

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, Taiwan Goodwill Murray Peptide Technologies, lnc. е сеопфатна фабрика се ангажира во производството, независно развој и истражување, маркетинг и трговија на Капсули Wild Yam. нашата инфраструктура ни овозможува да снабдување производи врз основа на клиент дефинирани дизајни и спецификации за производи и алтернативни апликации.
Нашите главни производи се

Капсули Wild Yam

. Да се ​​почитуваат "добра волја" принципот на услугата, "заедничка корист" принципот на соработка, строго се провери квалитетот, се придржуваат до "норми" на корпоративно размислување, ние се надеваме да имаат искрена соработка со пријатели од сите сфери на животот и да си одат рака под рака .
  • Капсули Wild Yam - P00000A020
Капсули Wild Yam
модел - P00000A020
Јам пептидни таблети
60 таблети

Главните состојки се Алишанскиот јам и малите молекули на морски биоактивни пептиди.Карактеристики:
Јамките се богати со фитоестрогени и уникатни протеини од слуз,што може да ја намали акумулацијата на поткожното масно ткиво и да помогне во подобрувањето на дебелината предизвикана од хормоналната нерамнотежа.Витамините Б1 и Б2 содржани во него можат да го подобрат топлинскиот метаболизам,а неговата слуз содржи дигестивни ензими,што може да го поттикне лачењето на желудечната киселина,метаболизам и апсорпција на протеини,намалување на таложењето на вишокот маснотии,а со тоа и спречување на дебелината.Диосгенинот во јамката може да ја зголеми брзината на метаболизирање на холестеролот од телото,со што се намалува количината на холестерол во крвта.
Диосгенин,важна компонента во јам,има хормон-како ефекти и може да ги ублажи постменопаузалните симптоми.Жени во постменопауза’густината на коските ќе се намали.Истражувањата покажаа дека консумирањето диосгенин може да ја зголеми густината на коските.
Enquiry Now
производи Листа
Пептид Саша Инчи масло60 таблети Главните состојки се саша инчи масло и мали молекули на морски биоактивни пептиди.Карактеристики: ”Рибино масло на дрвото”Саша саша има 3 пати повеќе состојки од рибиното масло Семето на Sacha inchi има висок протеин(27%)и масло(35-60%)содржина.Но, неговото масло не е обично масло,тоа е три вида на незаситени масни киселини до повеќе од 92%,кои се есенцијални масни киселини за човечкото тело. Омега-3(околу 48%),Омега-6(околу 36%),Омега-9(околу 9%)се богати и со јод,витамин А и витамин Е. Внесувањето на Sacha inchi Oil може да го балансира односот на добрите и лошите масла во телото,помогне да се елиминираат лошите масла од телото,и формираат добар метаболизам.Покрај есенцијалните масни киселини,Маслото Sacha Inchi исто така содржи хранливи материи како што е витаминот Е,каротеноиди,фитостероли и полифеноли.Тој е препознаен од американската ФДА како способен да спречи кардиоваскуларни болести и исто така е корисен за контрола на тежината и одржување на телото.Затоа,Во последниве години Станете популарен додаток за здраво масло.
Камфор пептид од цимет и апчиња што капе пептид Куаншенг100 таблети Строго избрани 100%Cinnamomum camphora и екстракт од култивирани плодни тела од басвуд(не-мицелиум) Содржината на вкупните тритерпени е дури 90.58 мг/е Најновото ниско ниво-температура микро-Технологијата за кршење на нано клеточниот ѕид ги задржува целосните активни состојки Ексклузивна природна пептидна формула,молекулата е мала и лесно се апсорбира,ја промовира апсорпцијата на состојките на Antrodia camphorata и додатоците во исхраната Поминаа четирите главни безбедносни инспекции Поминаа 90-Тест за токсичност при хранење на ден на Antrodia Cinnamomea Antrodia cintrodia може да се нарече рубин​​во шумата,редок и редок производ единствен за Тајван Antrodia camphorata е ретка и скапа,и содржи различни тритерпеноиди,полисахариди,аденозин,супероксидГлавните клучни активни состојки како што е дисмутазата имаат повеќе здравствени придобивки.од кои тритерпеноидиИма околу 200 до 300 видови,чија содржина и видови се подобри од оние на Ganoderma lucidum,и се најскапоцените индекс состојки на Antrodia cintrodia. Четирите активни состојки на Antrodia Antrodia ”Тритерпеноиди”го храни и зајакнува телото,ги регулира физиолошките функции ”Полисахариди”додатоци во исхраната,прилагодете ја физичката подготвеност ”Аденозин”го промовира метаболизмот и ја подобрува физичката сила ”Ензим супер кислород дисмутаза”ја храни и разубавува кожата,што го прави еластичен и проѕирен Применливи групи Зголемете ја физичката сила,додаток во исхраната Зимзелена сребрена коса,дневно одржување Чести ноќни бувови Висок притисок прекувремено,висока работна сила
Пептидна капсула30 таблети Соединението пептидна хранлива материја специјално дизајнирана за активирање на механизмот за конверзија на енергија во човечкото тело.Содржи активни пептиди од Murray cod,воспалителни пептиди и ESP комплексни пептиди за одржување на метаболизмот на енергетскиот баланс,подобрување на дебелината,ефикасно го елиминира воспалението на простатата и се спротивставува на зголемувањето на простатата.Исто така, додава различни природни кинески билни екстракти за зајакнување на телото и отпорност на стареење.Надополнете ја чистата енергија. Соединението ESP пептид ја зголемува содржината на кислород во крвта,спречува рак на простата,го активира механизмот на метаболичко излачување,и ја подобрува дебелината и дебелината-склони физики. Ликопен,Екстракт од Ligusticum chuanxiong,Екстракт од Pueraria lobata,екстракт од burdock,и квасецот синергистички ги отстранува слободните радикали и се спротивставува на оксидацијата на липидите,подобрување на оксидативното оштетување. Екстракт од Acanthopanax acanthopanax,Екстракт од цистанш десертикола,Екстракт од Polygonatum odoratum,екстракт од женшен,и екстрактот од семки од праз синергистички го надополнуваат qi бубрегот. Активирајте го механизмот за метаболичко излачување Подобрете го воспалението на простатата,анти-хипертрофија на простата Надополнување Чи на бубрезите и подобрување на сексуалната функција Зајакнување на телото и анти-стареење,надополнување на чиста енергија Намалете го честото мокрење