Капсула со масло Sacha Inchi

Taiwan Goodwill Murray Peptide Technologies, lnc. е еден од најголемиот посебни Капсула со масло Sacha Inchi добавувачот, производителот и извозник во Taiwan. Ние менаџирање на целиот процес, од дизајн, до материјали извори, производство и испорака, па ние го контролираат квалитетот во секоја фаза и трошоците. За тебе тоа значи дека нашите производи се со врвен квалитет, но без висока цена tag.We ви нудиме продажна поддршка во текот на обука на персоналот, за да пристапите до сликата библиотека за онлајн и офлајн промотивни материјали и брендирани-мејл шаблони. Всушност можеме да ја направиме нашата маркетинг поддршка за да одговараат на вашите потреби, ако е потребно.
Со растот на продажбата во странство. Ние ќе се трудиме да се посвети на нашите

Капсула со масло Sacha Inchi

со одличен квалитет и конкурентна цена на повеќе корисници overseas.For дополнителни информации, слободно контактирајте со нас.
  • Капсула со масло Sacha Inchi - P00000A023
Капсула со масло Sacha Inchi
модел - P00000A023
Пептид Саша Инчи масло
60 таблети

Главните состојки се саша инчи масло и мали молекули на морски биоактивни пептиди.
Карактеристики:
”Рибино масло на дрвото”Саша саша има 3 пати повеќе состојки од рибиното масло

Семето Sacha Sacha има висок протеин(27%)и масло(35-60%)содржина.Но, неговото масло не е обично масло,тоа е три вида на незаситени масни киселини до повеќе од 92%,кои се есенцијални масни киселини за човечкото тело.

Омега-3(околу 48%),Омега-6(околу 36%),Омега-9(околу 9%)се богати и со јод,витамин А и витамин Е.

Трите незаситени масни киселини Омега-3,Омега-6,и Омега-9 се многу важни масни киселини за луѓето.Дополнувањето на овие три масни киселини може да спречи појава на физички состојби.
Enquiry Now
производи Листа
Јам пептидни таблети60 таблети Главните состојки се Алишанскиот јам и малите молекули на морски биоактивни пептиди.Карактеристики:Јамките се богати со витамини,вклучувајќи витамин Ц,Б1 и богати ензими.Заедно со диосгенин,тие исто така помагаат да се спротивстават на оксидацијата и да го забават воспалението во телото,а со тоа го забавува стареењето на телото.Истражувањата покажаа дека јамката содржи состојки како што се секреција на инсулин магнезиум и цинк,како и витамин Б1 и витамин Б2,што може да го промовира метаболизмот на гликозата во крвта.Покрај тоа,лепливата компонента на јам се формира од муцин,кој ќе ја премачка храната во цревата,направете шеќерот полека да се апсорбира,го инхибираат наглото зголемување на шеќерот во крвта после оброците,а во исто време избегнувајте прекумерно лачење на инсулин,за да може подобро да се регулира шеќерот во крвта.Јамките се богати со јони на калиум,кои помагаат да се контролира крвниот притисок.Лепливите својства на јамките исто така можат да ја забават апсорпцијата на шеќерот во телото.Покрај тоа,специјалната состојка”диосгенин”во јам може да ја подобри концентрацијата на липидите во крвта и да помогне во спречување на кардиоваскуларни болести.Диосгенинската компонента во јамката може да се претвори во различни стероидни хормони по хемиски реакции за да се промовира синтезата на ендокрините хормони и да помогне во ублажувањето на симптомите на жените во менопауза,вклучително и испирање,несоница,палпитации,лошо расположение,итн.
Пептидни таблети Quansheng30 таблети Користи мали молекули на морски биоактивни пептиди како главни состојки и исклучиво екстрахира 68 видови природни активни пептиди.Усвојува посебен комерцијален процес за целосно задржување на амино киселините и не е-убивање и не-смрдливо.Имаме еден-прекинете ја работата од размножување,одгледување,екстракција,и производство,со целосна историја на производство.Органското одгледување не користи лекови,обезбедување на најчисти природни пептиди. Карактеристиките на”Муруи треска”се:1.Меѓу природните пептиди,видовите и содржината на пептидите се најмногу,главно мали молекуларни пептиди(2-9 пептиди),дополнети со пептиди,лесно се апсорбира 2.Наместо да се вади од крлушките и кожите од риба во минатото,се екстрахира од водата за култура на бакалар Муруи,кој не убива животни и нема мирис на риба.3.Еден-прекинете ја работата од размножување,одгледување,екстракција,производство,целосна историја на производство,органско земјоделство без лекови,за да се обезбеди најчист природен пептид.4.Високото-чистота природен активен пептид извлечен со ексклузивна технологија ја одржува аминокиселината недопрена,може да се трие или да се јаде,а шминката и храната се од ист извор. Мали молекули,лесно се апсорбира. Олеснување на воспалението на зглобовите. Промовира регенерација на ткивото на 'рскавицата и им помага на клетките на 'рскавицата да растат колаген и протеогликани. Активирајте го имунолошкиот систем и стимулирајте го производството на имунолошки клетки и Т-клетки убијци во телото кои можат да се спротивстават на вируси и бактерии. Содржи посебен фактор на раст на клетките кој може да ја промовира регенерацијата на клетките и да го забрза заздравувањето на раните. Регулирање на содржината на шеќер во крвта во телото,ја инхибираат содржината на ниски-липопротеини со густина во крвта,зајакнување на работата на срцето,и елиминирање на вишокот маснотии Таблетите се погодни за постари лица.Многу постари луѓе ќе доживеат несвесно треперење на рацете.По прегледот,нема јасна причина за треперењето на рацете,ниту пак е специфична болест.Некои се должат на прекумерна ексцитација на симпатичките нерви,или несакани ефекти од земање лекови.Понекогаш овие треперење се само физиолошка реакција,како што е премногу ладно,да се биде исплашен,емотивно напната,вознемирен,но може да се поврзани и со одредени болести.
Цимет камфор пептид и Quansheng пептид капе апчиња100 таблети Строго избрани 100%Cinnamomum camphora и екстракт од култивирани плодни тела од басвуд(не-мицелиум) Содржината на вкупните тритерпени е дури 90.58 мг/е Најновото ниско ниво-температура микро-Технологијата за кршење на нано клеточниот ѕид ги задржува целосните активни состојки Ексклузивна природна пептидна формула,молекулата е мала и лесно се апсорбира,ја промовира апсорпцијата на состојките на Antrodia camphorata и додатоците во исхраната Поминаа четирите главни безбедносни инспекции Поминаа 90-Тест за токсичност при хранење на ден на Antrodia Cinnamomea Antrodia cintrodia може да се нарече рубин​​во шумата,редок и редок производ единствен за Тајван Antrodia camphorata е ретка и скапа,и содржи различни тритерпеноиди,полисахариди,аденозин,супероксидГлавните клучни активни состојки како што е дисмутазата имаат повеќе здравствени придобивки.од кои тритерпеноидиИма околу 200 до 300 видови,чија содржина и видови се подобри од оние на Ganoderma lucidum,и се најскапоцените индекс состојки на Antrodia cintrodia. Четирите активни состојки на Antrodia Antrodia ”Тритерпеноиди”го храни и зајакнува телото,ги регулира физиолошките функции ”Полисахариди”додатоци во исхраната,прилагодете ја физичката подготвеност ”Аденозин”го промовира метаболизмот и ја подобрува физичката сила ”Ензим супер кислород дисмутаза”ја храни и разубавува кожата,што го прави еластичен и проѕирен Применливи групи Често работи прекувремено,пие и се дружи,а неговата дневна рутина е ненормална. Секогаш јадете три оброци надвор и не можете да добиете урамнотежена исхрана. Има многу црвени букви во здравствената проверка-подеми.Сакам да ги регулирам физиолошките функции и да го одржувам здравјето. Зимзелена сребрена коса,дневно одржување Висок притисок прекувремено,висока работна сила
Пептидна капсула30 таблети Соединението пептидна хранлива материја специјално дизајнирана за активирање на механизмот за конверзија на енергија во човечкото тело,преку активирање на механизмот за конверзија на енергија на соединението за детоксикација и секвенционирање на ESP пептид,воведува активни состојки,го одржува енергетскиот баланс и метаболизмот.Потоа додадете ги активните состојки кои го елиминираат воспалението на простатата,анти-хипертрофија на простата,зајакнување на бубрезите и негување на Чи,анти-стареење и зголемување на концентрацијата на NO и O2 во крвта,ефикасно ги подобрува проблемите со простатата,надополнување на бубрегот Чи,зајакнување на телото и анти-стареење,и надополнете го посно Чи.Соединението ESP пептид ја зголемува оксигенацијата на крвта,спречува рак на простата,го активира механизмот на метаболичко излачување,и ја подобрува дебелината и маснотиите-склона фигура.Ликопен,Екстракт од Ligusticum chuanxiong,екстракт од корен од куџу,екстракт од корен од burdock,и квасецот синергистички ги отстранува слободните радикали и се спротивставува на оксидацијата на липидите,подобрување на оксидативното оштетување.Екстракт од акантопанакс,Екстракт од цистанш десертикола,Екстракт од полигонатум,Екстракт од женшен,Екстрактот од семе од власец синергистички го надополнува Чи на бубрезите,енергија и зајакнување на телото за анти-стареење.
Јам пептид пијалокСтаклено шише од 300 ml Главните состојки се Алишанскиот јам и малите молекули на морски биоактивни пептиди.Карактеристики:Суров јамка,неговата слуз е богата со полисахариди на слуз,диосцин и други антиоксидантни хранливи материи.Експериментите со животни покажаа дека диосцинот има добар превентивен ефект врз гастроинтестиналните улкуси често предизвикани од анти-воспалителни лекови против болки.Во студијата на антиоксиданс и анти-воспалителни својства на тајванскиот јам и неговите сродни компоненти,резултатите покажаа дека екстрактот од тенки-лиснатиот див јам е природен антиоксиданс и анти-воспалителна супстанција.Истражувањата покажаа дека јамката содржи состојки како што се секреција на инсулин магнезиум и цинк,како и витамин Б1 и витамин Б2,што може да го промовира метаболизмот на гликозата во крвта.Покрај тоа,лепливата компонента на јам се формира од муцин,кој ќе ја премачка храната во цревата,направете шеќерот полека да се апсорбира,го инхибираат наглото зголемување на шеќерот во крвта после оброците,а во исто време избегнувајте прекумерно лачење на инсулин,за да може подобро да се регулира шеќерот во крвта.Истражувањата покажаа дека високиот калиум во јамката може да помогне во контролата на крвниот притисок,а некои компоненти на јамката можат ефикасно да го намалат крвниот притисок.Суровиот јам може да го намали холестеролот и липидите во крвта со инхибиција на ослободувањето на VLDL.Резултатите од истражувањето покажуваат дека диосгенинот е многу ефикасна состојка која може да ја контролира хиперхолестеролемијата преку подобрување на липидите во крвта и регулирање на оксидативниот стрес.Истражувањата покажаа дека хранливата компонента диосгенин во јам има слична структура на стероиден сапонин и е природен дехидроизоандростерон,што може да ги стимулира клетките да произведуваат човечки липиди,промовирање на синтезата на ендокрините хормони,а потоа го промовира клеточниот метаболизам.Затоа,јам може да ги подобри различните симптоми и непријатности кај жените во менопауза,вклучително и испирање,несоница,палпитации,и лошо расположение.
Пептиден пијалок GacСтаклено шише од 300 ml Овошјето Gac и малите молекули на морски биоактивни пептиди се главните состојки,познат како”рајско овошје” ,мулти во едно-хранлива материјаИстражувачкиот извештај објавен од Министерството за земјоделство на САД(USDA)во 2004 година, исто така, истакна дека содржината на ликопен во овошјето gac е 76 пати поголема од онаа на доматот,и содржината на&бета;-каротинот е 15 пати поголем од морковот.Покрај тоа,содржи и лутеин,П10,Омега-3,итн.,со повеќе состојки. Најдобар додаток во исхраната за”Корисници на мобилни телефони” За 3C компјутерски производи,мобилни телефони,анти-ТВ сина светлина и зрачење,гац овошје’Неверојатната содржина на ликопен е најдобриот избор за анти-зрачење и анти-оксидација меѓу сите овошја и зеленчуци. ẞкаротинот е како природни капки за очи,го штити подмачкувањето и проѕирноста на рожницата,и брзо го промовира здравјето на очите.Долго-термин внес наẞкаротинот може да ги заштити вашите очи. Меѓу нив,коензим Q10,кој се смета за свет производ за нега на кожата,е хранлива материја за разубавување на кожата и поттикнување на метаболизмот,и Омега-3 е масна киселина која модерните луѓе генерално не ја земаат доволно.Овошјето Гац е исто така богато со диетални влакна,што може да помогне во одржувањето на функцијата на дигестивниот тракт. Дневна потрошувачка од околу 30c.в.залихи раствор+зовриена вода 5~10 пати