Таблети за пенење

Taiwan Goodwill Murray Peptide Technologies, lnc. е една од водечките меѓународни производителот, снабдувачот на Таблети за пенење. Врз основа на богато искуство и силна технологија. Ние сме ангажирани во обезбедување на различни производи да се задоволат потребите на клиентите. Ако сте во потрага за сигурен снабдувач во Taiwan, Ние сме вашиот најдобар избор. контактирајте не денес!
Зошто глобалните купувачи ја избираат нашата компанија за да ги купат најдобрите Таблети за пенење ? Бидејќи нашата цел е да продолжиме да произведуваме и да обезбедуваме производи со најдобар квалитет на сите клиенти. Со седиште во Тајван, ние секогаш обезбедуваме професионални производи и услуги. Одржувањето на задоволството на клиентите е наша постојана цел.
  • Таблети за пенење - P00000A033
Таблети за пенење
модел - P00000A033
Таблети за пена од роза пептид
20 таблети

Содржи 68 видови природни активни пептиди,повеќе од 20 видови на амино киселини и минерали како манган,железо,калциум и цинк,кои се единствените на пазарот кои се извлекуваат од треска Murray во Австралија.Таа користи природна биолошка активност за поправка на клетките,обезбеди исхрана на клетките,го одложи стареењето и одржува добро здравје.Пептидите се мали молекуларни протеини кои полесно се вари и апсорбираат од човечкото тело.Покрај тоа,се додава екстракт од ливчиња од роза и микроинкапсулирано железо,кои можат да ја инхибираат оксидацијата на слободните радикали,помогне против-стареење,го инхибираат производството на меланин,одржување на кожата,зголемување на кислородот во крвта,и помагаат да се подобри тенот.Пијте го со ладна или топла вода во секое време за да ги надополните хранливите материи што му се потребни на вашето тело и да го зголемите внесот на вода.Од 25-годишна возраст,со зголемување на возраста или губење на колаген и маснотии,ќе се намали потпорната сила на кожата на лицето,роговиден слој на кожата ќе стане потенок,а влагата лесно ќе се изгуби.Заедно со зафатен живот и останување будни до доцна,кожата побрзо ќе старее и кожата ќе ја изгуби својата еластичност и сјај.Ова се прашањата што ги прави убавината-љубовните жени се грижат за.
Enquiry Now
производи Листа
Јам пептидни таблети60 таблети Главните состојки се Алишанскиот јам и малите молекули на морски биоактивни пептиди. Слузта на јамката е богата со мукополисахариди и диосгенин,што може да спречи гастроинтестинални улкуси.Особено,диосгенинот може да инхибира многу ниско-липопротеини со густина,постигне ефект на намалување на холестеролот,промовира синтеза на ендокрини хормони,и подобрување на црвенилото кое се јавува кај жените во менопауза. ,несоница,палпитации,лошо расположение и други симптоми и непријатности.Јамките се богати и со различни минерали како што е магнезиумот,цинк,калиум,како и витамин Б1,витамин Б2,итн.,што може да го промовира метаболизмот на гликозата во крвта,избегнувајте прекумерно лачење на инсулин,и помагаат да се контролира зголемувањето на шеќерот во крвта после оброците.Високата содржина на калиум може да помогне во контролата на крвниот притисок.И јамките содржат растворливи влакна,што може да помогне во варењето и да го намали шеќерот во крвта
Пептидни таблети Quansheng30 таблети Главната состојка е мала-молекула морски биоактивни пептиди,кои потекнуваат од Австралија’ретка риба со национално богатство”Мареј Код” .Користење на специјален комерцијален процес,Ексклузивно се екстрахираат 68 видови природни активни пептиди,кој целосно го задржува истиот тип на целосни хранливи материи како природната храна.Молекулите се мали и лесно се апсорбираат,брзо задоволување на основните нутритивни и здравствени потреби на човечкото тело. Карактеристиките на”Муруи треска”се:1.Меѓу природните пептиди,видовите и содржината на пептидите се најмногу,главно мали молекуларни пептиди(2-9 пептиди),дополнети со пептиди,лесно се апсорбира 2.Наместо да се вади од крлушките и кожите од риба во минатото,се екстрахира од водата за култура на бакалар Муруи,кој не убива животни и нема мирис на риба.3.Еден-прекинете ја работата од размножување,размножување,екстракција,производство,целосна историја на производство,органско земјоделство без лекови,за да се обезбеди најчист природен пептид.4.Високото-чистота природен активен пептид извлечен со ексклузивна технологија ја одржува аминокиселината недопрена,може да се трие или да се јаде,а шминката и храната се од ист извор. Таблетите се погодни за постари лица.Многу постари луѓе ќе доживеат несвесно треперење на рацете.По прегледот,нема јасна причина за треперењето на рацете,ниту пак е специфична болест.Некои се должат на прекумерна ексцитација на симпатичките нерви,или несакани ефекти од земање лекови.Понекогаш овие треперење се само физиолошка реакција,како што е премногу ладно,се исплашени,емотивно напната,вознемирен,но може да се поврзани и со одредени болести.
Таблети за пена со пептиди20 таблети Содржи 68 видови природни активни пептиди,повеќе од 20 видови на амино киселини и минерали како манган,железо,калциум и цинк,кои се единствените на пазарот кои се извлекуваат од треска Murray во Австралија.Таа користи природна биолошка активност за поправка на клетките,обезбеди исхрана на клетките,го одложи стареењето и одржува добро здравје.Пептидите се мали молекуларни протеини кои полесно се вари и апсорбираат од човечкото тело.Покрај тоа,екстракт од Големото Солено Езеро кој содржи повеќе од 72 видови минерали и елементи во трагови,како и витамин Ц се додаваат за да се удвои енергијата на клетките и да се помогне во апсорпцијата на хранливи материи.Таблетите од пена се лесни за носење,пијте со ладна или топла вода во секое време,дополнување на хранливите материи потребни за телото и зголемување на внесот на вода,лесно ја дополнува исхраната без да мора да ги голтате таблетите.Возрасни на возраст од 25 години-45 се најпрометната група на луѓе во животот.Ненормална работа и одмор и неурамнотежена исхрана,како и притисокот на животот и бактериите и вирусите,ќе ја намали физичката сила и имунитетот,и често се чувствуваат уморни, па дури и непријатно.Тие имаат потреба од чести додатоци во исхраната за да го поправат заморот и да ја подобрат физичката сила.Повеќето од додатоците во исхраната на пазарот се хемиски синтетизирани,а некои од нив се додаваат во превисока доза,поради што луѓето се чувствуваат непријатно да јадат,а има хемиски и лековити мириси,а формата на пастили ги прави луѓето да се чувствуваат како да земаат лекови.